Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Druidry today

 

Vraťme se o pár let zpět, cestujme na křídlech bájných stvoření, které dnes už známe jen z Fantasy galerii a nebo z filmů a nebo prostě jen ze snů těch největších snílků….

Budeme cestovat až do doby neolitické tedy do doby mezi 5. Až 4. Tisíciletím….budeme vidět první vzniky rondelů….cestujme teď trochu pomaleji zpět do naší doby….zastavme se kolem roku 3000př.nl…uvidíme vniky prvních kamenných kruhů v Irsku, Anglii ale i celé Evropě…Teď už opustíme křídla našeho průvodce a dále půjdeme pěšky a jen o pár století. Procházíme mezi 1. lidmi, dostáváme se na území, která se pomalu a jistě kolonizují a půda se začíná obdělávat…

Vyberme si třeba oblast Dnešní Francie, tehdy Předalpská a zaalpská Galie….Vidíme zde pozoruhodné společenství kmenů, např.Eduů a Arvenů, Karnutů a Bellovaků, Turonů a Santonů….Tehdy se společnost dělila do vrstev lidí, stejně jako dnes: Byla to vrstva vládnoucí, vrstva rytířská neboli šlechtická a vrstva rolnická…Pokud se touláme Keltským Oppidem, nalézáme tu tyto vrstvy pevně semknuté v dokonalé harmonii…rolníci rádi slouží svým  šlechticům a ti je na oplátku obdarovávají zlaťáky…Ale přeci nalézáme zde lidi, které nemůžeme zařadit do žádné z těchto skupin…..Jsou jimi Bíle odění muži, kteří se viditelně těší úctě všech těchto vrstev, včetně krále…Kdo jsou tito lidé?

Pokud se zeptáte lidí kolem, řeknou jen: Naši Moudří….Co si o těchto mužích máme myslet?Někteří říkají že jsou to soudci, jiní zase: Věstci, někteří: naši duchovní vůdci ale kým vlastně jsou…..Kolo se pootáčí příliš rychle a my se ocitáme opět u svých monitorů a hledíme do textu….

 Tohle byl výlet do historie….ale jestli pak můžeme tyto lidi najít ještě dnes….můžeme a proto hned jak tu sedíme u monitoru, můžeme zadat:

http://www.druidry.org/ nebo http://www.druidorder.demon.co.uk/index1.htm a dál už nás tento článek nemusí zajímat a můžeme si svůj obrázek udělat sami….

I toto je samozřejmě možné, ale vy, jenž máte trpělivost, čtěte prosím dále….

Neboť narazíte na 2 stránky 2 největších „veřejných“ řádů na světě…

OBOD

Tím 1. Je OBOD, The Order of Bards Ovates and Druids…řád Bardů, Ovatů a Druidů….(zal.1964)

Po té co se vzpamatujete, kde to vlastně jste, můžete se začít zakoukávat do působivě udělaných stránek….

Dříve či později ovšem dojdete k názoru(tedy pokud zvládáte angličtinu) že těch dat na stánkách není zase tolik a tak napíšete mluvčímu OBODu Damnovi a začnete mu klást otázky, které by vás konkrétně zajímaly…Třeba kdo je vůbec vůdcem Tohoto řádu a proč…odpověď bude následující:  

Philip Carr-Gomm, „Nejvyšší Druid“ tohoto řádu….napsal spousty knih o Druidských tradicích (které kvůli reklamě odmítám zveřejňovat, ale na OBOD stránkách se o nich dozvíte více) a zdá se že je právě on ten muž na svém místě.

Ale zakladatelem řádu byl Ross Nichols, který se proslavil svojí knihou o Druidství…

Pokud se třeba zeptáte, jak se stát jejich členy, pošlou vám sáááhodlouhý formulář, který přelouskáte do češtiny…Dozvíte se co je potřeba k tomu aby jste se stali oněmi muži Moudrosti- v podstatě pojedete na několika týdenní výlet do lesa, kde si vás pár“zasvěcených“ vezme do parády a voila…dostanete (pokud samozřejmě zaplatíte…) certifikát: JSEM DRUID…Prosté ne? Ještě o tom neuvažujete?

Dozvíte se, že pro to aby jste se stali členy OBODu musíte až do Vídně, neboť nikde v ČR není jejich centrála….což je pochopitelné…..

Pokud někdo odcestujete tam a zkusíte si to na vlastní kůži a vrátíte se jen s úsměvem na rtech, budu vás plně chápat.

Ještě jeden malí detail: nepokoušejte se jim napsat něco, co se nebude týkat tématu…proč?

Protože než to dojde vůbec na počítač mluvčího OBODu, tento mail si přečte jakýsi filtrovací program a na věky věků vám zakáže posílat maily k OBODu.

Aby to neznělo, jako že tento řád pouze kritizuji, tak musím říci, že je to řád u kterého jsem začínal, který mě hodně naučil a dodal potřebná pravidla a omezení, určitě bych tento řád doporučil například Wiccanům, kteří by měli zájem něco se o Druidech naučit, neboť tento řád udržuje s kultem Wicca dost blízké vztahy. Je škoda že se stalo to, co se stalo….neprošel jsem jednou skrze tu filtrovací mašinku….

BDO

Druhým velkým řádem je poněkud tajemnější řád BDO – British Druid´s Order.

Tento řád je založen na Mabinogionu a jiných Britsko-Keltských textech…(zal. 1979)

 Hlavním Druidem tohoto řádu je Philip Shallcrasse, jinak také spisovatel a duchovní učitel.

Moudrý člověk, vhodně zvolený do funkce.

Tento řád je poněkud strohý, v tom, že informace nepředkládá jako OBOD ale dává přednost starému umění a to umění mlčenlivosti před nepovolanými, pečlivě je musíte přesvědčit, že máte skutečně zájem….a pokud se vám to povede, tak máte vyhráno, pravděpodobně jste našli Druidský řád, který uchovává spoustu tajemství a nevytrubuje je všude do světa.

A proto ani já nebudu a dodržím stejné pravidlo a nechám vás aby jste se pokusily proniknout do tajů tohoto řádu.

http://www.druidorder.demon.co.uk/

Další, menší řády:

Dále uvedu jen některé menší řády, které se na internetu moc neprezentují a přesto jsou viditelnější a proto k nim uvedu jen data, která se o nich dají sehnat, tedy pokud budete někdo vědět více dejte mi vědět.

 Starodávný Druidský řád (1717)

Ceremonie: Stonehenge, Primrose Hill,Tower Hill.

Starodávný řád Druidů (1781)

V roce 1833 se z něj vyvinul Sjednocený starodávný řád Druidů.

Světský řád Druidů (1986)

Zabývá se především ochranou životního prostředí a pokouší se opět Druidy dosadit do vlády.

Škola Druidizmu – Edinburg

Bretonští a Cornwallští Druidové – kulturní organizace

Ostrovní řád Druidů – organizace blízká kultu Wicca

Druidský klan Danny – Clonegalský zámek, Irská republika a Londýn

Keltský Henge – Minneapolis v Americe.

Dále velice zajímavé společenství Isis a zde uvedu jen: http://www.fellowshipofisis.com/liturgy/danacover.html

Existuje však jedno společenství, které jsem zde nejmenoval a to: Cairdeas Mor Shaoghal nan Druidh in Gaelic- světového společenství Druidů, které jak už název napovídá je takovou centrálou a metou Druidů….

Nakonec dodám jen: Na světě existují 2 kruhy Druidů: Vnější a vnitřní a to co tu předkládám je pouze ten vnější…..

Doufám že vám tyto informace jakkoliv pomohou….

Lunwer, Druid z Hercýnského Lesa, stoupenec Cairdeas Mor Shaoghal nan Druidh in Gaelic.

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.