Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Keltové

Kdo to vlastně byli ti Keltové, o nichž se v poslední době stále více mluví? Byl to pouze jeden z mnoha zapomenutých  národů zmizelých v propadlišti dějin, nebo jej můžeme řadit vedle antických národů mezi hlavní tvůrce evropské kultury? Můžeme tento stále mnoha záhadami opředený národ počítat mezi naše přímé předky, po nichž jsme zdědili ne jenom řadu zvyků, obyčejů a snad i vlastností? Říká se, že Keltové byli jedním z posledních národů v Evropě, který dokázal žít ve skutečném souladu s přírodou. Jak vnímali a poznávali přírodu a svět kolem sebe? Jak udržovali zvyky a tradice? Jak určovali staří a moudří Druidové budoucnost? A co onen známý keltský horoskop stromů? Odpovídají skutečně jednotlivé stromy povahám lidí v jejich vládě narozených? Je nasnadě, že jasné a úplné odpovědi na tyto otázky nám nemůže dát archeologie. Všechny odpovědi nebude znát ani historik. Není mnoho hmotných stop, které se podařilo odkrýt archeologům pracujícím bohužel až příliš často teprve v záchranných výzkumech tj. před zničením některé lokality stavbou. Některé stopy lze nalézt v historické literatuře především Římané zapisovali historii velmi často a jejich spisy se dochovaly. Nejznámější z Římské literatury, která popisuje život na keltském území je spis: Zápisky o válce Galské od G. I. Caesara. Ty je ovšem brát s určitou rezervou, neboť Římané s Kelty válčili a jejich historické spisy byly mnohdy zaujaté (dnes bychom řekli, že šlo o válečnou propagandu). Velmi důležitá vodítka nám však poskytuje etnografie národů a zemí, o nichž víme, že tam keltská kultura přetrvala – především jde o: Irsko, Skotsko, Wales a Bretaň. A potom je zde vědomí, že i v naší zemi a v jejím okolí Keltové kdysi žili. Je možné, aby se k nám s tak dávné doby dochovaly stopy keltské kultury v místních lidových zvycích a pověstech? Nezbývá nám než se s malými střípky exaktních vědomostí, které o Keltech máme pokusit vcítit do jejich atmosféry, způsobu myšlení a vnímání světa. Mezi naší a keltskou kulturou je mnoho asociací, , podobenství, ale i zcela jasných souvislostí.  Dodnes se nachází v našich vlastnostech, zvycích a místních pověstech další a další nesmazatelné prvky keltské kultury. 

Lunwer, Druid z Hercýnského Lesa, stoupenec Cairdeas Mor Shaoghal nan Druidh in Gaelic.

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.