Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Návrat Keltské kultury

 Keltové. Donedávna pro většinu z nás téměř neznámý národ, o kterém si ze školních učebnic pamatujeme snad jen to, že po jednom z jejich kmenů nese naše země název Bohemia. Národ, jehož kultura, zvyky a zejména náboženské obřady byly vždy zahaleny rouškou tajemství. Kdo si dnes uvědomuje, že dodnes používáme v téměř nezměněné podobě různé nářadí jež vynalezli Keltové? Kdo si povšimne, že se v našem jazyce před tisíciletími zahnízdila starokeltština, aby nyní, po třech tisícovkách let, znovu cosi oživila? Že se přes propast tisíců let dodnes zachovaly mezi  naším lidem obyčeje, které mají původ právě u našich Keltských předků? V poslední době se však cosi změnilo. Najednou slyšíme slova Keltové, keltský doslova ze všech stran. A nejen to. Například hudba, o které říkáme, že má keltský původ, rozehrává cosi uvnitř naší duše. Jak si jinak vysvětlit ohromnou oblibu irské zpěvačky Enyi, vysloveně keltské hudby Mika Oldfielda, folkových písniček naší skupiny Assonance, či masové obliby dalších irských a skotských populárních skupin, jejichž vyvrcholením je nejvíce oceňovaný  Irský balet. Jde o různé hudební žánry, přesto mají cosi společného. Totéž lze vidět třeba ve výtvarném umění, nebo v literatuře. Dnes už se zcela otevřeně hovoří o keltománii, keltské módní vlně podobné té, která přešla Evropou v 19. Století. O důvodech, proč jsou najednou u nás Keltové tak populární, není zdánlivě třeba příliš pochybovat. Dlouhá léta byla naše země politicky i kulturně orientována směrem na  východ. Podporovalo se v nás vše slovanské, neboť “ bratr ”  na  východě byl také (alespoň částečně) Slovan. Potlačování našeho vědomí Keltské sounáležitosti mají bohužel na svědomí i křesťanské církve – nezapomeňme, že Keltové byly pohané a pohanské = Keltské zvyky kdysi církev u lidu velmi krutě potlačovala. Po změně politických poměrů v 90. Letech logicky následuje hledání vlastní identity. Slovanství bylo zavrhnuto, a naše keltská minulost, spojující nás zejména se západní Evropou, se zdá být spásným nápadem. Zdálo by se, že zde leží hlavní důvod toho, proč se Keltové dostávají u nás v Čechách do módy. Jenomže ono to takhle jednoduché není. Kořeny Keltské módy musíme podle mého názoru hledat jinde. Náhlá obliba keltské kultury, mythologie i svérázné filosofie Keltů se totiž neobjevila pouze u nás v Čechách. Ke Keltům jako ke svým předkům se začíná hlásit stále více lidí v nejrůznějších koutech světa. Keltské spolky, podporující keltskou kulturu nebo zvyky, vznikají ve Spojených Státech, v Austrálii, v Německu, Rakousku i Švýcarsku. Keltové jsou zkrátka v módě po světě. Čím to je? Úplnou a vyčerpávající odpověď dnes asi nezná nikdo. Mohu pouze vyjádřit svůj osobní názor, je to sice názor žáka 2. Ročníku střední školy, ale kdyby si ho mnozí vyslechly…

V celém světě panuje v současné době krize hodnot. Cesta, kterou se vydala naše civilizace, hrozí koncem v propasti. Stali jsme se nebezpeční sami sobě – hrozíme si navzájem válkami a všude panuje věčná nenávist k druhým, hrozí nám přelidnění a neschopnost naší planety nás uživit, hrozí  nám zhroucení ekosystému planety. Ve snaze zdokonalit si život podřezáváme větev pod  sebou a snažíme se “zápasit s přírodou“, ale mi přece nemůžeme zápasit sami se sebou! Vždyť  jak říkali již staří Druidové, člověk je neoddělitelnou součástí svého okolí, země, vody, skal, stromu, tedy celé přírody. Jakmile si toto přestane uvědomovat, zemře. Této filozofii bylo podřízeno vše v životě Keltů.

NENÍ  TO PRÁVĚ TO, CO HLEDÁME ???

Lunwer, Druid z Hercýnského Lesa, stoupenec Cairdeas Mor Shaoghal nan Druidh in Gaelic.

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.