Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

MATERIALIZMUS JAKO ZKOUŠKA VAŠÍ (NEJEN) TRPĚLIVOSTI

(Raději ani nezkoušejte!!!)

         Příjde k vám návštěva, která se blanejspýše cítí po chlastu u vás, jako u sebe doma. Přeruší vám meditaci tím, že zazvoní neurvale a vytrvale okolo desáté večer. Uvědomíte ji o tom, že vás vytrhla z meditace, a jelikož sami víte jak je to nepříjemné, tak se snažíte meditaci dokončit. Pozvete návštěvu dál, ulehnete a snažíte se navodit stejného pocitu, načež vám vaše návštěva sedne k zařízení s meditační hudbou (třeba u mne je to komp) a pustí si Kabáty. Kabáti jsou fajn, to jo... Ale rozhodně mi to nesedělo do meditačního stavu. Byl jsem tedy nucen svou návštěvou meditaci ponechat zapomenutu na dobu nutnou.

         Náhle, když už tedy jen tak uvědoměle ležíte a snažíte se mentálně proplout okolo veškerých svých pohnutek na tato dění, se k vám na postel uvelebí podnapilá návštěva přesvědčena o své nadřazenosti, jako že pro ni materie je nadevše. Začne do vás dloubat loktem, jelikož se neumí ponořit do hlubokého spánku a mentálního putování s vámi. Dloubá do vás loktem, jelikož ji není jasné jestli spíte, když se pro ni díváte jen na jeden jedinný bod (když hledíte do sebe samých). Vyruší vás a vy zareagujete klidnou a mírnou odpovědí: "Nespím.". Jedinou rozumnou odpovědí vaší návštěvy se pak stane: "Aha!", víc nic.

         Rozhodnete se tedy proto věnovat se na plno vědomím a podáte vaší návštěvě vysvětlení toho co děláte. (Zkoušet přemlouvat je absurdita, jde-li o přesvědčování hluboce zasáhlého materialisty.) Prozradíte ty nejjednodušší principy a podáte výklad k situaci předešlé vaším pohledem: "Promiň mi, jelikož Tě to může ranit, ale Ty příjdeš na návštěvu podnapilá, příjdeš za mnou jako kdybys zde byla doma a ani Tě přitom nezajímá co Tvé okolí, které navštěvuješ, právě podniká. Když Ti řeknu, že jsi mne vytrhla z meditace a Ty si začneš pouštět jinou muziku a nenecháš mne dokončit mou meditaci..."

         "Jó, Tys meditoval tou hudbou?", pronese vaše návštěva, která o sobě tvrdí s naprostou jistotou, že je inteligentní... S naprostou hrdostí.

         "No to nic. Bylo to i tou hudbou, ale to nevadí. Potom si ale lehneš vedle mne a začneš do mne dloubat loktem jen proto, abys zjistila zda-li spím a nebo ne. Vytrhneš mne ze soustředění a uvedeš mne v nerovnováhu, kterou musím obnovit daleko složitěji než kdybych si jen dokončil třeba tu meditaci." Vstanete z postele a jdete se napít. Vrátíte se a vidíte ji na očích, že je na vás naštvaná. "Naštvala Tě pravda?", zeptáte se.

         "Já nejsem naštvaná.", zní úpřímná lež.

         Zanecháte rozhovoru a zkusíte se tedy ponořit do jiné meditace. Náhle má ale zase osoba zájem o vaši účast na komunikaci a začne vás opět vyrušovat. Osvobodíte se od reality a odplujete dále, než zasahuje materialistova schopnost, a meditaci dokončíte. Po ukončení několikaminutové meditace se dáte znova do rozpravy s vaší návštěvou.

         Když se vracíte do stavu vědomého tělem, zaslechnete pár názorů vaší návštěvy a po probuzení z meditace na ony poznámky reagujete: "Milovat musím všechny stejně, ale všechny stejně nemusím obdarovat.", jelikož někteří nejsou ani hodni jakýchkoliv maličkostí jako je třeba jen schopnost poslouchat a uvědomit si. Nejsou zralí ani připravení přijímat jedinnou pravdu.

         "Ale my se bavíme o tom, že když dávám kamarádovi polibek, tak to cítím stejně jako když s ním jenom mluvím. Že v tom nemá být nic víc? Že dotekem nemá vznikat jiný pocit, ale ten jedinný stejný?", ohradí se mocně a neohroženě návštěva.

         "Ne! Milovat je stejné ke všemu a všem, ale dotykem ten pocit zhmotňuji do onoho mocného doteku.", srozumitelně se snažíte vyvést návštěvu z omylu. "Doteky nedávám všem, ale těm, pro které onen pocit chci zhmotnit."

         Se souhlasem se přidá i váš velmi blízký člověk, který zná vaše způsoby života, jelikož jsou i jemu vlastními. "Ano."

         "Aha.", zní další z velmi inteligentních odpovědí vaší návštěvy, bohužel ale jen lehkomyslně.

         "Jsi materialista?", zní vaše urážející, leč jen pravdivá, otázka.

         "Ano."

         "Buď tedy na sebe hrdá...", pokračujete v rozpravě pro uvědomění, jelikož víte, že pro materialistu je to nejjednodušší způsob, jak jej nenaštvat. Snažíte se být neustále kidný a nečiní vám to nijaký problém... Jste nad věcí! "..., ale já na Tebe hrdý nemohu být. Promiň."

         "Jsem na sebe hrdá."

         "Dovol abych nad Tebou zaplakal."

         "Tak breč.", zazní jednoduše a jednoznačně odpověď vaší návštěvy. Ačkoliv ani nechápe, že se chcete za ni pomodlit k Bohu o odpuštění a dá to najevo svou úpřimnou ironií.

         "Nebudu, ale mohu Tě politovat.", rozmyslíte si náhle po té ironické vybraci negativity, jelikož by tento moment nebyl nejvhodnější. Necháte si myšlenku pro sebe a ponecháte si ji uloženou do nejvhodnější a nejbližší situace mnoha možností.

         "Já Tě taky mohu politovat, když Ty se zajímáš jen tím svým... co já vím?"

         Zajímavé podání nepochopení a zaslepení materií. Neuvědomělost a odsouzení. Pobláznění sexem a pocitu z něj, kterým rozhodně není láska. "Polituj mne."

         Vaše návštěva se zvedne, a uraženým tónem vám již jen oznámí: "Já jdu domů!", a jak řekne, tak se také děje.

         Je dvanáct hodin v noci, vaši rodiče spí, psi spí, andulky spí i myši spí. Vše jen tiše dopřává svému tělu potřebný odpočinek a náhle se z chodby ozve rána dveří, když jimi vaše úctyhodná a přeinteligentní návštěna práskne na důkaz svého nepohodlí. Psi začnou štěkat, andulky létat pod pokrývkou tmy, myšky se leknou a rodiče jistě také. Však se ale nic neděje, jen vaše úctyhodná návštěva šla již uraženě domů. Uraženě za vaši snahu vysvětlit, otevřít oči, přiblížit do vaší situace atd.

         Nadešel tedy onen moment, kdy mohu opravdu svobodně a nenuceně s láskou odevzdat své slzy Bohu za onoho materialistu. "Ó jedinný a věčný Bože. Odpusť nám lidem jelikož jsme hříšní. Odpusť mi mou bolest Tobě, kterou přínášíme Ti všichni společně svou nedokonalostí. Amen" Tato velmi krátká modlitba je mnou dána za každého který jen trošku bolí. Je za kohokoliv z vás... Je jedinému Bohu a je jedno jak jej nazýváte, jména nejsou podtsatná! Jste-li typ člověka, jako má dnešní vznešená návštěva, pak mám k vám jedinou prosbu: "Podívejte se na sebe očima jiného pohledu." Nejsem sice přesvědčen, že by se tak stalo, ale co nevidíte, vás asi ani nikdy nezabolí, jelikož si to ani neuvědomíte. A víte co nevíte? To co neoběvíte, jelikož ani nechcete rozumět. Ano! Tak to mi příjde politováníhodné.

         Kdokoliv, kdo hodlá tvrdit, že tímto textem odsuzuji je povrchní a nezasahuje svým vědomím do svého života a není tudíž ani svým pánem... Stal se otrokem lži, podlosti, sobeckosti a snad asi i materializmu. Já totiž jedině posuzuji a né odsuzuji!!!

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.