Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Meditujme chvíli nad hudbou

Každý člověk bez rozdílu má rád hudbu. Přemýšleli jste někdy nad tím co ve vás hudba vyvolává? Zamysleli jste se někdy nad těmito pocity? Proč některé skladby zaujmou desetitisíce lidí a jiné upadnou v zapomnění? Všimli jste si že vás vždy na každé z těchto skladeb zaujme jeden rytmus / zvuk / akord / refrén více než zbytek písně?

Hudbu dělá přitažlivou rytmus. Ať je to klasika, rock, metal, nebo třeba drumm&base. Všechny mají rytmus. Ne každý rytmus však uchu lahodí. Je to jako s čokoládou. Jistě víte jaký je chuťový rozdíl mezi hořkou a mléčnou. Stačí zapomenou na trochu cukru a mléka a už příště hořkou jíst nebudete. S hudbou je to totéž. Tak, jako můžete pořád dokola jíst mléčnou čokoládu, můžete stále dokola poslouchat tutéž hudbu a stále ve vás bude vyvolávat tytéž emoce. Mnoho lidí zavrhuje moderní hudbu. Starší lidé zavrhují techno, pop, drummy.. mladí klasiku, folk dechovku, meditační atd.. Bohužel je to ve většině případů tím že cílová skupina rovnou hudbu zavrhne aniž by si jí poslechla, protože to pro ně není dost in. To je ovšem obrovská chyba. Zkuste si někdy poslechnou něco, co je jinak pro vás "naprosto neposlouchatelné".

V magii, konkrétně při meditaci, může hudba hrát docela důležitou roli. Meditační písně jsou veskrze krásné a podmaňují mysl a zklidňují tělo. Přemýšleli jste někdy nad tím proč třeba buddhističtí mniši při meditaci stále opakují to své OOOOOOOOOOM a HMMMMMMM? To proto, že tímto zvukem vytvářejí jemné vibrace, jenž mají příznivé účinky na tělo i mysl. Totéž dělali keltští válečníci před bitvou (i když měli zvuky jiné) a také indiáni nezůstali pozadu. Meditační hudba funguje také na tomtéž principu. Nenajdete v ní žádné prudké přechody a většinou postrádají neharmonický a neznějící zpěv.

Jak nejlépe si vychutnat hudbu

V dnešním digitalizovaném světě je trendem pochopitelně mp3, či podobné komprimované formáty hudby. Ač mám hudbu převážně v mp3, nedoporučuji tuto možnost poslechu. Ti kdož se alespoň trochu zajímali, jak komprimace do formátu mp3 funguje, jistě vědí, že jde vlastně o to, odstranit zvuk nad a pod prahem slyšitelnosti a o zredukování zvukových kanálů, což znamená že se spousta zvuků komprimací zcela odfiltruje. Hudbu si nejvíce vychutnáte v opravdu kvalitních sluchátkách. Osobně doporučuji v podstatě cokoli od firmy KOSS, protože i jejich nejzákladnější sluchátka poskytují nádherný poslech. Ano můžete říci, že není nad kvalitní repro-soustavu, ale věřte mi že ve sluchátkách objevíte spousty subzvuků, které v sebelepší repro-soustavě nemáte šanci uslyšet. Pokud chcete tu nejkvalitnější hudbu, jděte po originálním CD, nebo ještě lépe DVD, ta se však vyskytují jen zřídka. Přepálená CD bývají často vytvářeny právě z méně kvalitních empétrojek, takže si dejte pozor. Určitě se vyvarujte magnetických pásků, či nedej bože vinylů.  Jejich šum, nebo praskání jehly, dokáže nenávratně poškodit citlivé membrány sluchátek. Meditační hudba se rozhodně neposlouchá nahlas. Je dobré před tím, než si nové CD pustíte k meditaci, poslechnout si ho jen tak, ať víte co od něj můžete čekat. A také ať si můžete nastavit optimální hlasitost.

Předpokládám, že máte k meditaci určený nějakou místnost či koutek. Jak si tedy nejlépe vychutnat hudbu? Zvolili-li jste si repro, rozmístěte jej tak aby dávalo co nejlepší prostorový poslech. Máte-li čtyři a více beden, rozmístěte je po rozích u 4+ pochopitelně do kruhu. Máte li bedýnky jen dvě, je nejlepší předpažit a roztáhnout ruce do úhlu zhruba 90 stupňů. Tam kde směřují dejte bedýnky. Nejméně šťastná varianta pro meditační hudbu a meditaci vůbec je přehrávač s pevnými bedýnkami. Ten nezbývá než dát přímo před sebe. Jakékoli jiné místo způsobí disharmonii. No a nakonec tu máme sluchátka. Vybírejte tak aby vás nijak neomezovala a byla velmi pohodlná. Jednou z mnoha výhod sluchátek je jejich mobilnost, můžete tedy vyrazit meditovat do přírody.

Hudba je velice důležitá součást našeho života a neměli bychom ji opomíjet. Ať už se vám líbí cokoli, poslouchejte a prociťujte, máte na to moje požehnání.

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.