Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Protože už je po vánocích, konečně vám můžu napsat pravdu. Je to jenom pro silné nátury.

Na světě jsou asi dvě miliardy dětí s výjimkou osob mladších 18 let. Protože Santa Claus nenavštěvuje děti Muslimů, Hindů, Židů a Budhistů, snižuje to počet navštívených na 15% čili asi 378 milionů. Průměrná hodnota 3.5 domácnosti na dítě znamená 108 milionů domů, přičemž předpokládáme existenci alespoň jednoho dítěte v každém domě. Santa pracuje o Vánocích zhruba 31 hodin, díky různým časovým zónám. Předpokládejme, že cestuje na západ, což je logické. Celkově to znamená 967.7 návštěv za sekundu. To znamená, že pro každý křesťanský dům s hodným dítětem má Santa asi 1/1000 sekundy na zaparkování saní, vysednutí, sestup komínem, snězení občerstvení, výstup komínem a přesun k dalšímu domu. Když předpokládáme, že těchto 108 miliónů domů je rovnoměrně rozmístěno okolo země, což není pravda, ale pro naše výpočty to postačí, znamená to 0.78 mil mezi dvěma domy, celkově 75.5 milionů mil, nepočítaje přestávky na umytí a odpočinek. To znamená, že Santovy sáně se pohybují rychlostí 27.4 mil za sekundu, což je asi 300x rychlost zvuku. Pro srovnání: nejrychlejší dopravní prostředek vyrobený člověkem, vesmírná sonda Odysseus, využívající pro pohon iontového motoru, se pohybuje směšnou rychlostí 14.2 mil za sekundu a běžný sob dokáže běžet maximální rychlostí 15 mil za hodinu. Náklad saní je další zajímavý element. Za předpokladu, že každé dítě nedostane dárek větší, než středně velká stavebnice lego, pak saně vezou 108 tisíc tun, nepočítaje samotnou váhu Santy Clause. Na zemi utáhne běžný sob ne více, než 150 kg. I když zaručíme, že "létající" sob unese desetinásobek normálního nákladu, let by nebyl možný s osmi, ani dokonce s devíti soby. Santa by jich potřeboval 72 tisíc. To zvyšuje hmotnost o dalších 21600 tun. S vahou saní se dostáváme na 130 tisíc tun, cestujících rychlostí 650 mil za sekundu.To vytváří obrovský vzdušný odpor a zahřívalo by to povrch saní i sobů stejným způsobem, jako raketoplán sestupující do atmosféry. Vedoucí pár sobů by absorboval 14.3 quintilionů joulů na každý kus. Krátce řečeno, téměř okamžitě by shořeli, vystavujíc tak náporu pár za nimi a tvoříc mohutnou zvukovou explozi, tzv. supersonický třesk, jenž nastane při překročení rychlosti zvuku a jak známo, dokáže působit značné škody. Celý zápřah sobů by se tak odpařil během 4.26 tisíciny sekundy, neboli během Santovy návštěvy v pátém domě. Ale i kdyby toto všechno nebylo. Saně akcelerují z 0 na 650 mil za sekundu během 0.00+ sekundy. Přetížení odpovídá asi 17 500 G. 125 kilogramů vážící Santa a to by vypadal ještě vcelku hubený, by byl přitlačen na sedadlo saní váhou 2 187 500 kilogramů, okamžitě drtících jeho kosti a orgány a to by ho změnilo na třesoucí se skvrnu červeného rosolu. Proto jestliže Santa někdy opravdu existoval, je teď mrtvý:-).

 

Toto pojednání je dílo neznámé autora, snad se na nás nebude zlobit že jsme to sem šoupli:-)

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.