Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Úvod

Spousta čarodějů a čarodějnic (podotýkám že né všichni, já třeba ne), má nějaký oltář. Co je vlastně Oltář? Je to nějaké místo, na které si pokládáte své rituální věci. Jako třeba, Knihu Stínů, vodu, sůl, svíčky, rituální nůž, kotlík, pentagram, mističky a různé další properiety, které vám pro daný rituál příjdou vhodné. Jak bylo řečeno, žádnou s těchto věcí ke kouzlení nepotřebujete, ale s němi je to všechno hned tajemnější, voňavější, příjemnější atd. Mimoto pokud nejste vyloženě buržoázní břídilové a s Oltářem si vyhrajete, budete odměnění velice hezkým doplňkem nejen domácnosti.

Umístění

V první řadě si můsíte ujasnit zda budete praktikovat rituály doma, nebo venku. Venku je to samozřejmě mnohem lepší, už jen proto že nejsou energie přírody tolik narušovány, jako v bytě (což ovšem není nějak fatální problém). Ovšem musíte si najít nějaké hezké nikým nenavštěvované místo. Máte-li velikou zahradu, nebo dokonce vám patří i kus lesa, můžete si gratulovat, protože není nic krásněšího, když si v malé jeskyni v lese (kterou si také můžete zbudovat, ale o tom někdy příště třeba v nějakém článku zabývajícím se stavbou chrámu:-)) vztyčíte Menhir - monolit, Velký Špičatý Kámen(tm), nebo jak si jeje chcete nazvat:-) Pokud ničím podobným nedisponujete, vůbec to nevadí. Vpohodě si vystačíte i s malou komůrkou v paneláku:-)

Mobilita

Dále je třeba si promyslet, jestli bude oltář umístěn na pevno, nebo jej budete vždy stavět jen na chvíli. Proto si níže popíšeme několik kritérií na která by jste měli hledět. Přenosný oltář, který potřebujete urychleně schovat, když se vaši netolerantní rodiče vracejí předčasně domů, by zřejmě neměl být z padesáti kilového žulového kvádru nemyslíte?:-) Pokud plánujete oltář pevný nic vám nebrání mít ho i s té žuly, fantazii se meze nekladou.

Tvar a velikost

Dále si zvolíme velikost a tvar. Pamatujte na to, že budete dávat na oltář i spoustu věcí najednou, takže to nemůže být nějaké tintítko. Mě se osvědčila velikost, (podotýkám že můj oltář má/měl čtvercový tvar) kdy jedna ze stran měla délku rovnající se délce mé natažené ruky zhruba od ramene až po konečky prstů (nebo o něco více, nejlepší bude asi tak metr krát metr). Touto velikostí si mimochodem docela dobře zajistíte to, že dosáhnete na cokoli, aniž by jste se museli nějak nahýbat, nebo oltář obcházet. Co se týče tvaru, je to jen na vás, ale kvůli, použitelnosti a snadné výrobě doporučuji oltář ve tvaru kruhu, nebo nejlépe již zmíněného čtverce. Musíte brát v potaz určování světových stran a na čtvercovém to jde mnohem lépe, ale o tom později.

Materiál

Teď se zamysleme nad materiálem. V úvahu připadají, jen přírodní materiály, jako dřevo, kámen, nebo hlína. Raději se vyvarujte železu, nebo plastu protože mají rušivý vliv na průchod energii (i když vás to nijak neomezuje - jeden můj známý v opilosti prohlásil, že si udělá oltář z bakelitové střechy trabantu:-)). Zamyslete se nad tím, jaký má pro vás, ten který materiál symboliku. Nedělejte oltář z něčeho, co je vám nějak protivné (třeba když nemáte rádi bláto, tak si ho z hlíny rozhodně nedělejte). Nemusíte si kupovat hned super drahé ebenové dřevo na oltář, ale na druhou stranu, třeba mě dřevo-tříska příliš magicky taky nepřipadá. Moc hezky vypadá leštěná žula s kousky slídy obsaženými v masivu, ale ta rozhodně taky není zadarmo. Movitější jistě pomyslí na bílý, nebo černý mramor. My ostatní se raději poohlédneme u řeky po nějakém hezkém pískovci. Dobrý nápad je koupit si kámen přímo od kameníka, již opracovaný na míru, protože úprava jednoho kamene bez profesionálních kamenů může trvat i rok (ovšem pocit v vlastnoručně zhotoveného monolitu bude jistě stát za to:-)) I když je kámen jistě lákavý, přesto doporučuji dřevo. Zkuste borovici, jedli, dub, buk, jasan, nebo cedr (ostatní stromy můžete taky, ale raději se snažte vyhnout ovocným). Takový kvádr metr na metr, s tloušťkou kolem deseti centimetrů, jistě nebude stát více, než dvě stovky (žulový leštěný kvádr by stál asi tak o řád více). 

Výzdoba a ochrana před poškozením

Zůstaňmě tedy u toho dřeva. Dřevo jistě nebude dokonale opracováno, takže bude moudré jej vyhladit smirkem a rašplí zaoblit hrany (tříska v ruce, modřina, nebo odřenina od rohu, jistě nebude to, co si chcete s trochu živějšího obřadu odnést, nemám pravdu?) Jistě nebudete chtít, aby vás při soustředění na obřad rozptylovaly letokruhy, suky a jiné kazy. Proto je vhodné celé dřevo několikrát po sobě namořit, čímž docílíte hezkého černého podkladu pro obrázky. Moc hezky vypadá pentakl s dvěma vnějšími prstenci. V prvním vyobrazena vesmírná znamení, jako slunce měsíc, muž, žena atd. a ve vnějším prstenci potom znamení zvěrokruhu. Za prstenci v každém rohu znamení živlů - světových stran (čímž odpadá jiné značkování směrů). Na černém podkladu vyniká bílá (barevné kombinace moc nedoporučuji, když tak jedné barvy, protože mohou způsobit disharmonii). To, že by jste si měli symboly nejdříve rozvrhnout na nečisto, třeba tužkou, snad nemusím připomínat. Nakonec až budete hotovi a barva zaschne, vezměte průhledný lak a dřevo nalakujte a úplně celé doporučuji postupně nanést tři až čtyři vrstvy. Lak je vhodný z důvodu možnosti ušpinění a zajité oltáře (i když je fakt že naši předkové jistě lak neznali, předpokládám, že jistě své výtvory nějak konzervovali. My se teď již asi jejich způsobu konzervace nedopátráme, takže si hold musíme vystačit s lakem:-)). Není nic horšího, když se vám na váš krásné oltář vylije třeba jen voda, z misky se vám na něm udělá kolo, nebo se vám do něj za nějakou dobu zažere prach.

Podstavec

Další volbou bude výška oltáře, tady záleží na tom v jaké pozici u oltáře budete případně, jaký rituál máte v plánu. Můžete mít oltář třeba jen tak položený na zemi, nebo si pro něj udělejte nějaký podstavec. Pamatujte že tento poctavec musí být stabilní. Nejelegantnějším řešením bude udělat rám a čtyři nohy, takže po položení oltáře na podstavec budeme mít vlastně normální stůl (z kterého oltář mimochodem původně vznikl) Podstavec by měl mít taky určitou výšku, zhruba takovou aby jste měli oltář na úrovni pasu (pás začíná hned pod hrudním košem). Vydlabání nějakých západek, zabraňujících pohybu oltáře po rámu, také není špatný nápad. Pokud se nechcete zatěžovat výrobou rámů a noh, jistě vám postačí obyčejný (ale dostatečně veliký a široký) špalek. Ona syrová kůra na něm má taky něco do sebe:-) Ten ovšem bude stát zase docela hodně.

Světové Strany

O hledání a různých úpravách chrámu, kde bude oltář umístěn si povíme jindy, takže přejdeme k jeho správnému natočení. Dodržení správného postavení není jen pro efekt. Energie mají svůj řád a neproudí si jen tak na zdař bůh, takže to nepodceňujte. Pokud jste si nějak světové strany vyznačili, můžete je rovnou natočit do zprávné polohy, pokud ne tak si nějak na boční hranu poznačtě. Při určování světových stran se asi neobejdete bez kompasu:-) Při obřadech stůjte vždy mezi dvěma světovými stranami. Rozhodněte se sami mezi kterými.

Vybavení oltáře

Nyní přistoupíme k základnímu vybavení oltáře jako takového. Na světové strany doporučují umístit svíčky. Sever - živel země - svíčka zelené barvy ; Východ - živel vzduchu - svíčka modré nebo žluté (ne zlaté) barvy ; Jih - živel ohně - svíčka červené barvy ; Západ - živel vody - svíčka modré barvy. Pod svíčky si dejte nějaké stabilní podstavce třeba mističky z keramiky, aby jste si oltář nezničili (ovšem oltář od vosku má něco do sebe, ale na druhou stranu by mohl překrýt vaše obrazce, pokud jste si je na oltář namalovali). Mističky, si můžete ručně dobarvit na barvu svíčky - živlu. Na oltáři můžete mít Knihu Stínů, misku s potravinami, nebo květinami a další věci které jsou popsány výše a další které uznáte za vhodné, fantazii se opravdu meze nekladou. Umístění si rozvrhněte sami, aby pro vás bylo, co možná nejpohodlnější. 

Oltář bude třeba ještě vysvětit a poté dodržovat některé zásady, aby jste nenarušovali tok energií, ale o tom někdy příště, dnes jsme se zabývali pouze jeho stavbou. Pamatujte, že ať se již rozhodnete pro jakýkoli materiál, tvar, barvu, nebo výzdobu, měl by se vám líbit a naplnit vás radostí z vlastní fantazie, tvořivosti a zručnosti. Přeji mnoho hezkých zážitků při čarování.

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.