Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Je jasné, že když jste sem zavítali, budete se chtít alespoň nějaké základy magie naučit. Poskytneme vám tedy návod k tomu jak, kde a kdy se jí učit, rozvíjet a používat. Jak již bylo řečeno v části Co je magie, magie není uplně přesně to, co je k vidění ve filmech a televizi, či to, jak vám jí mnozi prezentují. Magie pracuje na principu sjednocení a užití vaší vnitřní energie, popřípadě energie různých předmětů (kterým uvěříte viz dále). Proto je dobré, provádět nejrůznější cviky, jako třeba meditace, wyda, jóga a mnoho dalších aby magie začla skutečně fungovat. Tyto cviky vám pomohou rozvinout vaše energetická pole a umožní porozumět hlubším myšlenkovým pochodům atd. Než ovšem začnete toto všechno dělat, budete se muset vypořádat s několika přízemními záležitostmi:-)

Rodiče a okolí

Vaši rodiče mohou být paradoxně vašimi největšími nepřáteli, zvláště jedná-li se o ortodoxní křesťany, nebo nedejbože svědky jehovovy. Většina z vás, když se budete začínat zajímat o magii bude ještě nejspíše nezletilá (mám zkušenost, že nejvíce zájemců tvoří dívky mezi 13 - 16 lety) takže se nevyhnete jisté pozornosti rodičů. Pokud si nejste jisti jejich reakcí, zkuste nenápadně sondovat. Jako třeba: "Co říkáš na ty kouzelníky v televizi", nebo se zeptejte co je pravdy na tom, že babička byla čarodějka atd. Pokud to rodičům nijak nevadí, nebo vás dokonce i podporují (jako například v mém případě) máte vlastně vyhráno. Pokud ne, budete mít docela problém. Budete muset vaše properiety, jako Knihu Stínů, svíčky, kameny, knihy, nebo třeba Taroty dobře schovávat. Co se týče Knihy Stínů, můžete ji psát nějak šifrovaně. Má to hned dvě výhody. Ta první bude, že se vyhnete nepříjemným otázkám bude-li kniha nalezena (kameny, svíčky a amulety ještě nějak vysvětlíte, ale zápisky o vašem magickém konání asi těžko). A ta druhá, že budete rozvíjet pravou hemisféru mozku, což vám také docela pomůže při magii. Samozřejmě nejlepší bude použití nějaké jiné abecedy, než je latinka. Zkusit můžete třeba runovou zvanou Futhark (jsou to mimochodem ty značky, které můžete vidět na pozadí).Není příliš složitá, znaky se můžete docela dobře naučit po několika hodinách cviku:-) Pokud máte někde v okolí les, který není zrovna plný feťáků, bezdomovců a hor odpadků, můžete si v něm najít nějaké klidné místo pro svojé studium. 

Rozhodně nedoporučuji na sebe, nějak výrazně upozorňovat. Když chcete být čaroději jenom pro to, aby jste se citili zajimavý před ostatními, nebudete zjevně na té správné cestě. Magie je především o rozvíjení sama sebe svých schopností. Pokud se budete chlubit na každém rohu, na váženosti vám to jistě nepřidá. Pravého mága většinou od ostatnich lidí nepoznáte. Tedy možná ano, protože (jak poznávám a pozoruji) většina z nás jsou lidé veselí, klidní a vyrovnaní. Samozřejmě to neplatí o všech, protože i magie má svou odvrácenou stranu mince. Někteří lidé se obklopují iluzí. Stávají se zlými a používaji magii ke konání zlých činů. Těmto lidem se jejich konání vrací ve formě jejich odcizení od okoli, mrzutosti a nenávisti k sobě samým. Toto není dobrá cesta. Vyvarujte se jí! Prostě se to snažte tajit, je to někdy i zábavné, když vidíte lidi, kteří si neví ve spoustě situací rady, i když jde o banalitu. Snažte se nijak nezasahovat do činů jiných, v něčem jim bránit (tedy pokud se to nebude týkat vašeho zdraví, pamatujte moudřejší vždy ustoupí), protože každý má svoji cestu. Někdy je opravdu třeba nechat je udělat to co považují za správné. I kdyby se právě pokoušeli spáchat sebevraždu. Teď si asi myslíte že jsem asi děsný necita. Za ty roky studia a snahy pomoci spoustě lidem zjišťuji, že je to tak lepší. Samozřejmě vám můj názor nevnucuji, také nechci zasahovat do vaší cesty, příjdete na to jednou sami. Neznamená to ovšem, že tam do té propasti toho člověka ještě strčíte. Naopak, vyslechněte jej. Někdy se totiž může jednat o prkotinu, se kterou by jste pomoci měli. Stává se to ovšem zřídka. Abychom se vrátili k tomu neodhalování se okoli...:-) Spousta lidí vás bude považovat za blázny. Nic si s toho nedělejte. Bude jim trvat ještě mnoho let / životů, než si uvědomí že materiální cesta životem není nijak důležitá. Teď je důležité, že jste to ochotni příjmout vy a vydat se po cestě hlubšího poznání lidské duše a principu fungování vesmíru.

Co je ke kouzlení potřeba?

Teď vám tu můžu vyjmenovat desítky předmětů, jako svíčky, amulety, kotlíky, košťata, misky, kadidla atd., které by jste bezpodmínečně měli mít, aby bylo vaše kouzlení úspěšné. Neučiním tak, protože potřeba nejsou. Řeknete si a co teda budu potřebovat? Odpovím Nic. Vlastně ano. Budete pořebovat klid a sami sebe. To je vše. Nehleďte na to, co vám doporučili v Top Dívce, nebo podobném plátku nevalné kvality. Opravdu nebudete potřebovat titánové koště, vybavené přídavnou tryskou, přímým spalováním, GPS a masážním sedadlem. Ba ani překrásně zdobenou kouzelnou hůlku, za kterou dáte v přepočtu i několik set. Všechny tyto věci mít můžete a upínat se na ně. Ze začátku vám pomohou k navození atmosféry a lepšímu soustředění energie. Jednou však příjdete na to, že to co tou energii disponuje není ta pozlacená hůlka, ale vy! To vy se soustředíte a pročišťujete svoji mysl. To vám trvá i několik hodin, než se pomocí meditace dostenete do hladiny alfa (kde se začnou sjednocovat a rozšiřovat centra vaší energie) a jste to zase vy, kdo tu energii vyšle do vesmíru, aby bylo naplněno vaše přání - kouzlo chcete-li. Poradím vám jedno. Dívejte se na informace v nejrůznějších časopisech s nadhledem, protože obsahují tak 50 protent pravdy.

Jak na Abrakadabra?

Určitě všichni viděli familierně známého Mrazíka, kde baba jaga vaří v kotli jakýsi kouzelný utrejch, nebo ještě známějšího Harryho Pottera, který si vystačí s obyčejným "slovíčkařením". Nemyslete si, že když řeknete abrakadabra ať se do mě tam ten člověk zamiluje, že to výjde:-) Pamatujte, že se vám vrátí jen tolik, kolik sami vesmíru dáte. Celá magie pracuje na principu ovlivňování energii. Pokud tedy žádnou energie nevyšlete, bude vaše kouzlo jenom pár za sebou jdoucích nesmyslných slov. Samozřejmě, že jste vyslovili přání a nějakou energii tedy vyslali, ovšem tak nepatrné množství, že to nebude mít na danou věc vliv (pokud nemá stejné přání několik tisíc dalších, ale to už se dostáváme k tzv. kolektivnímu vědomi a o tom někdy příště). Ještě zůstaňmě u těch zaklínacích formulí. Ze všech stran jistě slýcháte, že na každé kouzlo potřebujete nějaké ty magické veršíky. Není to pravda. Všechna kouzla provádíme pouze vysláním soustředěné myšlenky. Proto zde žádné zaklínací formule nehledejte Pokud si přeci jen chcete tímto způsobem při kouzlení pomoci, není vůbec žádný problém si nějaké na místě vymyslet (raději se vyvarujté veršů typu: "Eeeecy keeeecy" kteréžto se objevily v seriálu Xena:-)). Skutečný účinek formulí bude spíše na vaši psychiku, než na povahu a sílu energie. Vše záleží na vašm smýšlení, nikoli na obsahu slov. Při meditaci je vhodné použít hlasové projevy typu hmm, ohm, atd. Tyto zvuky vytvářejí kladné vibrace ve vašem těle, a ty opět stimulují vaše energetické zóny.

Fuj ten lektvar je hnusnej musím ho pít?

Nemusíte. Nemusíte zpoustu věcí. Nemusíte si potírat tělo různými páchnoucími mastičkami, ani chovat zmije, ani nic podobného. Jak bylo řečeno, ke kouzlení budete potřebovat jenom sami sebe. Neexistuje nic, co by vám mohlo pomoci, nebo uškodit, pokud v to nebudete věřit. Ano, až takto můžeme naší myslí ovlivňovat! I déšť vás může zabít, pokud uvěříte, že je toho schopen! Jedna (a jediná) věc co mě třeba pobouřila na Eurikových stránkách o magii a Wicce, je to jak tam doporučuje, že před tím než začneme kouzlit bychom měli nastrkat do sklenice ostré předměty, načůrat do ní, zavřít a následně někde zakopat. Je to nechutné. Jinak ovšem považuji Eurika za velice inteligentního člověka, který ví co znamená magie. Proto znovu říkám, nenechte se do ničeho nutit. Pokud už budete chtít mít nějaké ty properiety k ochraně, měly by se vám na první pohled líbit a ne odpuzovat (Euriku vztyď se:-))

Tak to je zatím vše. Příště pokročíme zase o něco dále. Povíme si jak začít rozvíjet své schopnosti a spoustu dalších věci.

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.