Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Symbolů je docela dost a většina lidí o nich neví nic, nebo jim přisoudila nějaké jiné významy. Symboly můžete použít při evokaci, při rituálech, nebo je nosit jako amulety. Nošení amuletů však nedoporučují protože se vám může stát že ho ztratíte nebo vám ho někdo ukradne. Vyrovnáni se ztrátou předmětu, v který máte víru a tím pádem do něj vkládáte část své moci, je velmi těžké. Proto je mějte dobře uschovány pro rituály.

Symboly

Pentakl a Pentagram - Rozdíl mezi nimi je opravdu malý. Pentakl je pentagramem v kruhu, symbolizujícím nekonečný koloběh života. Pentagram jako takový se přiliž neobjevuje, proto se o něm bavme jen jako o pentaklu. Pentakl je nejsilnějším a nejuniverzálnějším symbolem magie vůbec. Vyobrazuje pět přírodních elementů. Oheň, vodu, zemi, vzduch a ducha - esoterický element (též se mu říká Akaše). Původně je pentakl zobrazován tímto elementem vzhůru, což symbolizuje jeho nadřazenost nad ostatními živly. Velmi často se můžete setkat s vyobrazením člověka na pentaklu. Satanisté si tento symbol přivlastnili a otočili špicí dolů, čímž pozvedli materiální elementy nad element duše. Místo rozkročeného a rozpaženého člověka, vyobrazují v pentaklu hlavu kozla, což je symbol Bafometa. Někteří lidé zastávají názor, že otočený pentakl symbolizuje druhý stupeň zasvěcení.

Kruh (koule) - Kruh je také jeden z nejuniverzálnějších magických symbolů. Symbolizuje nekonečnost a dokonalost života, obnovu a zánik. Tři spojené kruhy, znamenají rovnováhu mysli, těla a duše (muže, ženy a duše). Při všech rituálech bychom si kolem sebe měli vytvořit pomyslný magický kruh, který vyčisti oblast vašeho působení a zabrání rušivým vlivům vstoupit dovnitř.

Trojúhelník - Je symbolem trojího členění vesmíru. Vše co poznáváme je děleno třemi. Otec, syn, duch. Mysl, tělo, duše. Zrození, život, smrt. Nadvědomí, vědomí, podvědomí. Minulost, přítomnost, budoucnost atd. Davidova Hvězda (Hexagram, Šalamounova pečeť), tedy dva spletené trojúhelníky označují jednotu a rovnováhu živlů. Trojúhelník špicí dolů, symbolizuje Měsíc - Bohyni. Stojící na základně pak Slunce - Boha. Živly se také často označují z poloviny naplněnými trojúhelníky, různých postavení a barev. 
Oheň - Lev, trojúhelník červené barvy, stojící na základně. 
Voda - Štír, trojúhelník modré barvy, stojící na špici. 
Země - Býk, trojúhelník zelené barvy, stojící na špici. 
Vzduch - Vodnář, trojúhelník modré nebo žluté barvy, stojící na základně

Čtverec - Čtverec je symbolem, hmoty a materiálnosti našeho světa. Označuje jeho pravidla a konečnost jeho působení. Pokud použijete kruh ve čtverci, můžete se pokusit o nějaký druh transformace ať již duševní či tělesné.

Symbolů zde ještě hezká řádka přibude, zatím jsou tu jen ty, které mi přišly na mysl jako první:-)

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.