Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Upalování čarodějnic
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Upalování čarodějnic - temná stránka dějin, nebo to bylo jinak?

Snad každý z vás někdy slyšel, o tom že se upalovaly čarodějnice. A to dokonce po statisících a že je to velice temná skvrna křesťanské církve. Ovšem můj vlastní výzkum ukazuje že tomu zřejmě bylo jinak..

Nebudu uvádět žádná data ani jména, protože by jste v tom měli stejně jako já nakonec guláš a tak se jenom omezím na polemiku založenou na praktikování negativní magie v oné temné době. Po přečtení několika kronik a "soudních" knih docházím k závěru, že upalování čarodějnic bylo naprosto na místě. Celkový počet zatčených lidí se skutečně vyšplhal na hranici 150000, což na tehdejší dobu bylo opravdu hodně, ale skutečně usvědčeno a upáleno jich byly jenom stovky. Samozřejmě se našli i pomatení "soudci" kteří lidi vyloženě masakrovali viz Salemské procesy, ale to byly jen výjimky. Ve skutečnosti byli upáleni lidé, kteří se podle (i pro mě) přesvědčivých důkazů zabývali jen negativní magii. Kdysi byli lidé daleko více souznění s přírodou, takže znalosti a zkušenosti, které my nyní nabýváme, měli oni jaksi ve vínku, či alespoň větší předpoklady a povědomí o duchovních sférách (huh, to je ale věta:-)) Teď zabruslím do nedávné minulosti. U nás tady v okolí se traduje historka z nedávné totality, kdy Žena (záměrně s velkým ž) bydlící na nedalekém kopci uhranula nedalekému JZD krávy. Podle záznamů z kroniky krávy dojily krev i když podle odborníků byly naprosto zdravé. Až jedna z místních pracovnic (nebo že by soudružek:-)) na Ženu upozornila. Abychom to zkrátili VB se o Ženu "postarala". Druhý den byly krávy opět v pořádku až do dne kdy statek za záhadných okolností zcela shořel. Tentýž den se žena vrátila domů.

Proč se zabýváme ženou z nedávné minulosti? No to proto že ještě stále existují svědkové včetně jednoho příslušní VB, který měl případ Ženy na starost. Chci tím říci, že takoví nepřející, doslova zlí lidé existovali, existují a existovat budou. Za dob pálení čarodějnic měli křesťané (jakékoli mám vůči nim výhrady) hlavy na krku a opravdu dobře věděli co dělají. Pro nás z toho vyplývá že bychom se takovýmto lidem měli vyhýbat a pokud možno s nimi vůbec nenavazovat kontakt. Oni totiž, pokud se už rozhodli ubližovat, dobře vědí co umí a co si můžou dneska všechno dovolit. Za uhranutí by je bohužel nečekal žádný trest. 

Přeji vám hodně úspěchu v životě a co nejméně problému s takovými lidmi

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.