Hlavní Stránka
Novinky
Co že je ta Magie
Bylinky
Kalendář 
Zvěrokruh
Symboly
Meditujme nad hudbou
Šťastné Číslo
Co prozradí Oči
Knihovna
Zásady 

Humor
Studie Santy Clause
Kult KARI

Jak si léčit nemoci

Vesmír jako Hologram
Salemské Procesy

Naše úvahy 

Učíme se magii
Předmluva

Učíme se Tarot
Předmluva
Jak si vybrat Tarot
Staráme se o Tarot
Poznáváme obrázky
Vykládáme 

Udělej si Sám
Jak na Róby
Jak na Rituální Nože
Jak na Oltář
Jak na Zbytek 

Odkazy
Autoři

Vsupte do naší knihy návštěv a zaznamenejte tam nějaký svůj postřeh, zkušenost, nebo připomínku k našemu webu. Děkujeme.


Počítadlo přístupů

BlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarmaBlueBoard.cz - Počítadlo zdarma


Naše Ikonka

Toto je ikonka našeho webu. Budeme moc rádi, pokud si ji umístíte na svých stránkách.


 

Každý z nás by měl dodržovat nějaké zásady. Spousta zásad naší společnosti není zrovna správných. Pokud nějaké máte nebo vám byly rodiči vtloukány, měli by jste se nad jejich správností zamyslet. Neříkám že jsou špatné všechny, ale jednu, nebo dvě jistě najdete. Zásada není neměnná. Nevymyslel ji bůh ale lidé. A co lidé vytvoří to mohou změnit či zničit. I my co se zabýváme magii máme (většinou) nějaké ty zásady. Nebudu vám zde vypisovat všechny možné a nemožné co jen kde najdu, protože to co se jednomu zdá správné (a ono to správné třeba je), se jinému bude zdát jako nesmysl (a to je taky správně, protože každý má svou cestu). Nikdy nikomu své zásady nevnucujte, protože jsou vaše vlastní a jiným nemusí sednout. Samozřejmě si ani žádné nenechte vnutit! Vaše zásady jsou jen pro vaše tělo, vaši mysl, vaši duši. Ze začátku si budete určitě dávat nějaké ty zákazy, jako třeba kdysi já s kouřením. Zamyslete se nad tím proč si vlastně chcete něco zakázat a zda se vám to zdá správné. Pokud nějaký dobrý důvod nenajdete, nemáte proč si danou činnost zakazovat. Platí to i naopak. Když nemáte nějaký opravdu dobrý důvod něco dělat tak to prostě nedělejte.

Teď vám napíšu několik takových obecných zásad, které můžete, ale nemusíte dodržovat je to jenom na vás. Pamatujte že vše musí být pro vaše dobro.

1. Vyhněte se pokud možno drogám - Drogy jsou docela často diskutované téma. Sousta věštců a mágů používá drogy, aby se jim zvětšily jejich schopnosti, představivost, atd. Ovšem pokud si uvědomíte (třeba při použití drog) čeho všeho je vaše představivost schopna, můžete se pokusit svou mysl do tohoto stavu dostat jiným způsobem. Třeba meditací nebo cvičeními. Nakonec zjistíte že vlastně vůbec nemáte důvod proč drogy, alkohol, cigarety, atd. užívat.

2. Snažte se konat co možná nejvíce dobrých věcí - Pamatujte na karmický zákon (či po čarodějnicku Zákon Trojnásobku) který říká toto: "Naše činy se k nám vracejí". Vše dobré co udělám se nám nějakou formou vrátí. Pokud uděláme něco zlého, tak se nám zase něco zlého přihodí. takto to funguje:-) Možná to zní utopicky a jistě si řeknete že ten svět vidím moc růžově, ale věřte mi funguje to. Pokud nedáte na mě dejte alespoň na tibetské mistry, kteří s tím přišli asi první.

3. Nespěchejte - Proniknutí do světa magie chce čas. Nespěchejte můžete si tím jenom uškodit. Magie není nebezpečná pokud ji sami sobě nebezpečnou neuděláte. Pokud se pokoušíte o nějaký nový rituál nebo kouzlo kde pracujete s ohněm, ostrými předměty atd., tak se nejdříve přesvědčete, to vše proběhne v bezpečí. Pamatujte že jako začátečníci, oheň svou myslí neuhasíte!

4. Učte se - Jak se říká žádný učený z nebe nespadl. Čtěte všechno, co se vám dostane pod ruku. Moc nezáleží na zaměření knihy, všechny obsahují v podstatě totéž v pohledu jiné strany a vyznání. Snažte se vyvarovat silně sektářky orientovaných knih, protože obsahují většinou nesmysly. Světlá vyjímka je Satanistická bible, kteroužto vám i přes můj odpor k satanismu a vůbec všemu negativnímu vřele doporučuji. Obsahuje snad nejlépe zpracovaný popis psychického upírství jaký je možno najít.

5. Buďte trpěliví - Slovutnými mágy se nestanete přes noc. Nečekejte že kdy budete za dva dny metat firebally:-) (mimochodem něco takového jako zhmotnění ohnivé koule může vyžadovat několik desetiletí tréninku) Magie je především o pochopení a cvičení vlastní mysli. Takže dokud se nenaučíte dostatečně vyčistit a soustředit svůj mozek, bude veškeré snažení k ničemu.

6. Dívejte se okolo sebe - Určitě by jste měli najít někoho s kým se budete dělit o své poznatky pokroky ve studiu atd. nemusí to být nutně nějaký mistr. Začátečník, stejný jako vy je většinou dokonce mnohem vhodnější. Nebojte se optat na chatech, forech, nebo třeba napište nám my vám už poradíme. Hledejte inspiraci v lidech okolo. Všímejte si co dělají. Snažte se pochopit proč to dělají tím vším budete koncentrovat vaši mysl. Všímejte si jaké chyby lidé dělají. Ale hlavně, podívejte se jaké chyby děláte nevědomky vy! Když budete umět toto máte ten nejlepší předpoklad stát se dobrým mágem.

7. Věřte si! - Slyšeli jste už někdy o kolektivním vědomí? Kromě jiného přenáší vaše pocity na jiné lidi. Pokud si tedy budete věřit, budou i jiní. Pokud budete vědět, že děláte dobrou věc, že jste hodní lidé atd. Ostatní to podvědomě poznají. Řekněte si ráno a věřte celý den tomu, že jste krásný/á a uvidíte kolik lidí se za vámi otočí! Funguje to i na opak. Pokud jste nejistí, ostatní vaši nejistotu vycítí a zametou s vámi! A konečně pokud nebudete věřit tomu co jste se naučili, tak to umět nebudete. Pokud nebudete věřit ve fungování magie ona fungovat prostě nebude!

8. Dejte si pozor na rádoby učitele - Mezi mágy se pohybuje spousta podivínů (označení uchyl by bylo přesnější), kteří mají úplně jiné záměry, než vy. Pokud už se odhodláte požádat o radu a případnou pomoc někoho jiného, tak si ho nejdříve proklepněte. Pokud bude hodně horlivý a bude vás chtít poznat osobně a vám se stále bude zdát důvěryhodný, tak si první schůzku domluvte na rušném místě. Poprvé spolu raději nikam neodcházejte. Zeptejte se ho na spousty roztodivných otázek. Pokud začne být nervózní a bude koukat po hodinkách raději taktně odejděte. Pokud se vám COKOLI nezdá odejděte, protože by jste taky mohli přijít o něco jiného než jen o roucho magického nevědění!

9. Nekopírujte do puntíku ostatní - Každý z nás je individuální osobnost a pokud se vám zdá, že to co nám tamten poradil by se mi líbilo trochu jinak, není důvod proč neposlechnout sebe. Poslouchejte svůj vnitřní hlas, protože on je ten jediný, který je způsobilý vám radit, co je pro vás správné a co ne! Chyba dnešních lidí je, že se raději mechanicky naučí a slepě zkopírují to, co už dělal někdo před nimi. Lidstvo ztratilo sílu kontroly a komunikace s vlastní duší, vlastní tvořivostí a stalo se velmi nešťastné. Poslouchejte SVÉ pocity a nedávejte na rady babiček (a jiných omezovatelů vlastní zkušenosti) "které to s vámi nemyslí jinak než dobře". Vaše zkušenost je ta důležitá! Nebojte se zakoušet. Proto jsme tady. Aby jsme si všechno vyzkoušeli.

10. Vytvořte si vlastní pravidla - Jak bylo řečeno neposlouchejte jiné, v tom co je pro vás dobré a řiďte se vlastním vnitřním hlasem. Budete se ovšem muset na svá pravidla podívat z několika úhlů, protože vám bude trvat, než zcela jasně poznáte to, co vám říká váš vnitřní hlas a co léty vsugerované rady vašich přátel a hlavně babiček:-)

 

Druidský Háj
Keltové
Návrat Keltské kultury
Kde je domov Keltů
Keltský Rok
Keltské Náboženství
Druidi
Poděkování
Druidry today
Wyda

Kult zvaný Wicca


Sídlo Pátého Gnóma
Analogická Aspekce
Magie - úvaha
Minulost a současnost
Stalo se
Odevzdání negací
Tranzmeditace
Zrcadla a sugesce
Pozitivita
Pozitivita 2
Uvědomění času
Esoterní věm
Materializmus
Mazlíčci
Hypnóza a sugesce
Básně

Anketa č.1
Anketa č.2

 

© by My:-) Web Design by HEXX. Veškeré texty a grafika jsou majetkem jejich autorů a nesmí být bez souhlasu autora nijak použity. Vyjímkou jsou citace textu z těchto stránek. U takto použitého textu misí být uvedeno jméno autora a odkaz na tyto stránky.